Blog wpisy
Kawowy pojedynek - Arabica czy Robusta?

Wielu z nas kawa towarzyszy każdego dnia, nieraz nawet kilka razy dziennie. Lubimy ją pić, smakować w niej lub nawet się delektować. Wiele osób nie wyobraża sobie spotkania towarzyskiego. Napój z nasion kakaowców towarzyszy nam, gdy jesteśmy zmęczeni i potrzebujemy zastrzyku kofeiny lub gdy chcemy mieć chwilę relaksu tylko dla siebie. Ile osób tyle sposobów delektowania się tym napojem. Jedni lubią pić go z najbliższą osobą, inni natomiast przepadają za spotkaniami w większym gronie właśnie przy filiżance kawy. Niezależnie od tego, jak lubimy spożywać ten ciemnobrązowy napój, każdy kawosz musi postawić sobie jedno fundamentalne pytanie Arabica czy Robusta?

Kawa wszędzie kawa, czyli jak najlepiej przygotowywać ten czarny napój.

Kawa jest jednym z najpopularniejszych napojów na świecie. Miliony osób pija ją codziennie przy każdej możliwej okazji. Świetnie pasuje zarówno do śniadania, jak i do lunchu. Niemałą popularnością cieszą się spotkania przy kawie. Skoro jesteśmy kawoszem, to być może nadszedł już czas, aby pomyśleć o zaopatrzeniu się w ekspres.

O firmie YOU.Cafe
Pierwsze kroki YOU.Cafe

„Mieć fan­tazję nie znaczy coś so­bie wy­myślać. To znaczy tworzyć coś z te­go, co istnieje”. - Tomasz Mann

Nawiązując do powyższego cytatu- tak można w skrócie opisać powstanie marki YOU.Cafe. Było sobie takich dwóch, co wymyśliło sobie kanał na YouTube. Chcieli rozmawiać o biznesie i przedsiębiorczości, chcieli inspirować do działania. W drodze refleksji uznali, że fajnie by było rozmawiać o "biznesie przy kawie", o tym od czego zacząć swoją przygodę w biznesie, jak stworzyć markę od podstaw. No ale... skoro już biznes przy kawie, to najlepiej przy własnej :) 

Przecież to idealna okazja, aby połączyć ideę kanału i przy okazji pokazywać, omawiać, jak to sami tworzymy markę od podstaw. Można zatem uznać, że marka YOU.Cafe to eksperyment biznesowy, ale o tym dowiecie się więcej z naszego materiału niżej. 

„Pomysły są powszechnym towarem. Wprowadzanie ich w życie nie jest”. - Michael Dell

I tak rozpoczęła się cała przygoda. Jaką kawę chcemy sprzedawać? Jak ją zdobyć? Gdzie chcemy sprzedawać i po jakiej cenie? Etc.

Pojawiło się milion pytań i mnóstwo wyzwań. Trochę to trwało, ale w końcu to zrobiliśmy.

Jaki był cel tego wszystkiego?

YOU.Cafe to nie jest kolejna historia o tym, jak pojechaliśmy w świat w poszukiwaniu konkretnej plantacji kawy. To nie jest historia o tym, skąd się wzięły nasze ziarna i jaką drogę przebyły, aby trafić na półkę. Nie. To jest historia o tym, że przy niewielkim wkładzie finansowym i własnym zaangażowaniu można powołać do życia własną firmę i produkt. To historia o tym, że każdy może to zrobić - nawet jeśli nie ma na początku o tym zielonego pojęcia. 

„Każdy artysta zaczynał kiedyś jako amator”. - Ralph Waldo Emerson

Uczymy się na bieżąco. Osiągamy drobne sukcesy. Popełniamy fakapy. Każdy nowy dzień w tej branży pokazuje zupełnie nowe wyzwania. Wyciągamy wnioski i działamy dalej - każdego dnia stawiamy kolejną cegiełkę. Widzimy to, że każdego miesiąca jesteśmy mądrzejsi o nowe doświadczenia i wiedzę. Nie poddajemy się. Nadejdzie taki dzień, że YOU.Cafe będzie widoczne na każdym rogu najwięszkych ulic każdego miasta w Polsce. Czemu nie. Warto mieć marzenia.

„To, co powstrzymuje ludzi, to nie jakość ich pomysłów, tylko brak wiary w siebie”. - Russell Simmons

 

YOU.Cafe dzisiaj

Aktualnie nasz biznes nabiera kolorów i zaczyna się powolutku stabilizować. Nasza marka jest z dnia na dzień bardziej rozpoznawalna lokalnie. Na początku 2020 roku uruchomiliśmy niniejszy sklep internetowy. Powoli pojawia się coraz więcej dostawców oraz odbiorców na horyzoncie. Nasza strategia biznesowa zaczyna się powoli kształtować rysować pewne ramy działania. Aktualnie nasz kawa jest podawana w Restauracji YOU. oraz barze mlecznym SYTO w Tczewie. W sezonie letnim również w naszym food trucku. 

 

YOU.Cafe na eventach

Bardzo aktywnie pozycjonujemy swoją markę podczas wybranych wydarzeń biznesowych. Mieliśmy okazję częstować naszą kawą gości Linkedin Local Trójmiasto, Domu Przedsiębiorcy w Tczewie (Urząd Miasta Tczew), Klubie Lokalnych Przedsiębiorców (KLP) w Pruszczu Gdańskim oraz w Tczewskim Klubie Biznesu (TKB), którego jesteśmy współzałożycielami. 

Eventy firmowe to jedno z głównych naszych targetów - w myśl idei "Biznes Przy Kawie"

 

Nasz Slogan #BringBalance

Moc jest z nami. Moc jest w naszej kawie. Kawa jest idealnym i naturalnym elementem łączącym ludzi. Kawa jest wszechobecna. W każdej kulturze. Daje siłę i energię do działania. O każdej porze dnia. Dla nas jest inspiracją do kształtowania naszego otoczenia i samych siebie. Tak powstał nasz slogan Bring Balance i misja z nim związana. Razem możemy wnieść równowagę do świata. Niech moc naszej kawy będzie z Tobą! Bring Balance To Your World - Wnieś Równowagę Do Swojego Świata.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl